Spotkanie edukacyjne dotyczące cyberprzemocy z uczniami w Dzierżoniowie
Pierwszego lutego w Dzierżoniowie odbyło się ważne spotkanie pomiędzy funkcjonariuszami miejscowej policji a szóstoklasistami jednej z lokalnych instytucji edukacyjnych. Głównym celem spotkania było przedstawienie i omówienie tematu cyberprzemocy oraz związanych z nim potencjalnych niebezpieczeństw, które mogą wyniknąć podczas korzystania z Internetu.
Komendant Powiatowy w Dzierżoniowie delegował do przeprowadzenia działań profilaktycznych policjantkę i dzielnicowego. Wybranym miejscem do przeprowadzenia tych działań była Szkoła Podstawowa nr 1, gdzie spotkanie zorganizowano dla uczniów klas szóstych. Na spotkaniu omówiono definicję i aspekty szeroko rozumianej cyberprzemocy. Aspirant Barbara Gaweł i aspirant Patryk Fior skupiali się na konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwych działań za pomocą nowoczesnej technologii teleinformatycznej.
Podczas prezentacji, młodzież została uświadomiona o różnego rodzaju ryzykach i zagrożeniach, jakie mogą napotkać korzystając z globalnej sieci. Duże znaczenie przywiązano do kwestii szacunku do samego siebie oraz innych. Przybrak szacunku może bowiem prowadzić do niepokojących zjawisk w świecie cybernetycznym. Aby lepiej zilustrować i przekazać temat spotkania, podczas prelekcji wykorzystano prezentacje multimedialne.

Stypendia dla zdolnych uczniów Gminy Łagiewniki: nagrody za naukę i sztukę
Jak chronić się przed oszustwami inwestycyjnymi?
Bielawa promuje bezpieczeństwo: Dzień Ochrony Ludności i Wakacyjnych Atrakcji
Dzierżoniów inwestuje w nowoczesny sprzęt dla szkół zdalnego nauczania
Rusza XXVI edycja stypendiów „zDolny Śląsk” dla młodych talentów
Nowoczesny sprzęt zdalnego nauczania dla dzierżoniowskich szkół
Bezpieczne wakacje: zasady dla małych podróżników
Ekspresowa S8: Łagiewniki-Kobierzyce otwarta w 2027 roku!
OSP Łagiewniki w akcji: Ćwiczenia ratownictwa technicznego RESCUECUT 2026