Spotkanie edukacyjne dotyczące cyberprzemocy z uczniami w Dzierżoniowie
Pierwszego lutego w Dzierżoniowie odbyło się ważne spotkanie pomiędzy funkcjonariuszami miejscowej policji a szóstoklasistami jednej z lokalnych instytucji edukacyjnych. Głównym celem spotkania było przedstawienie i omówienie tematu cyberprzemocy oraz związanych z nim potencjalnych niebezpieczeństw, które mogą wyniknąć podczas korzystania z Internetu.
Komendant Powiatowy w Dzierżoniowie delegował do przeprowadzenia działań profilaktycznych policjantkę i dzielnicowego. Wybranym miejscem do przeprowadzenia tych działań była Szkoła Podstawowa nr 1, gdzie spotkanie zorganizowano dla uczniów klas szóstych. Na spotkaniu omówiono definicję i aspekty szeroko rozumianej cyberprzemocy. Aspirant Barbara Gaweł i aspirant Patryk Fior skupiali się na konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwych działań za pomocą nowoczesnej technologii teleinformatycznej.
Podczas prezentacji, młodzież została uświadomiona o różnego rodzaju ryzykach i zagrożeniach, jakie mogą napotkać korzystając z globalnej sieci. Duże znaczenie przywiązano do kwestii szacunku do samego siebie oraz innych. Przybrak szacunku może bowiem prowadzić do niepokojących zjawisk w świecie cybernetycznym. Aby lepiej zilustrować i przekazać temat spotkania, podczas prelekcji wykorzystano prezentacje multimedialne.

Pożegnanie ósmoklasistów w Piławie Górnej: Nowy rozdział przed absolwentami
Edukacja i odblaski: Jak Łagiewniki dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji
Uczniowie Powiatu Dzierżoniowskiego świętują zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Stypendia dla zdolnych uczniów Gminy Łagiewniki: nagrody za naukę i sztukę
Jak chronić się przed oszustwami inwestycyjnymi?
Bielawa promuje bezpieczeństwo: Dzień Ochrony Ludności i Wakacyjnych Atrakcji
Rewitalizacja linii kolejowej nr 318: nowy przystanek w Ostroszowicach coraz bliżej!
Dołącz do Warszawskiego CBŚP i walcz z przestępczością zorganizowaną!